İPTAL & İADE

İptal & İade Şartları

www.autopastacilauretimi.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri (parçalı olarak veya tamamını), siparişinizin teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içinde kullanılmamış olması şartı ile iade talebinde bulunabilirsiniz.

Kampanyalı ve indirimli ürünlerde yalnızca değişim yapılabilir. Ücret iadesi yapılmamaktadır.

Trendyol, Hepsiburada, N11 ve satış yaptığımız diğer pazaryerleri üzerinden auto pasta cila üretimi ürünlerini satın aldığınız takdirde, ilgili web sitesinin iade ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Aşağıdaki yönlendirmeler yalnızca ablukaonline.com.tr siparişleri için geçerlidir.

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İade ürününüzün paketlemesinin kargo taşımacılığına uygun yapılğından emin olun. Taşıma sırasında paketleme kaynaklı, ürünün tekrar satışa sunulması mümkün olmayan durumlarda ürün tarafınıza geri gönderilir. (Ör; ürünün taşıma sırasında paketinin yırtılması ve lekelenmesi)

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları, orijinal kutusu ve faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

Defolu/yanlış ürün alıcı tarafından teslim alınmış ise defolu/yanlış ürünün değişim ya da iadesi Abluka tarafından karşılanır.

Hijyen koşulları gereği bileklik, kolye, küpe vb. ürünlerde iade yapılmamaktadır. Bu ürünlerde hijyen kuralları sebebiyle ancak ambalajı açılmamış, kullanılmamış, denenmemiş olmaları halinde iade edilebilir.

Ürün iadelerinde kargo masrafı alıcıya aittir. Kargo ücreti alıcıya ödenecek toplam miktardan tahsil edilerek alıcının belirtmiş olduğu hesaba ücret iadesi yapılır.

Siparişimi Nasıl İptal/İade Edebilirim?

  1. Sipariş iptal/iade istekleriniz için üye girişi yaparak Hesabım/İade Taleplerim alanından online talep oluşturmanızı rica ederiz. Böylelikle işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabiliriz.

Üyeliksiz sipariş oluşturduysanız iade talebinizi buradaki adresten açabilirsiniz.

 

2. Faturanız ile birlikte ürünleri orijinal ambalajında güvenli bir şekilde paketleyin. Faturanızı bulamıyorsanız,  WhatsApp hattımızdan veya info@autopastacilauretimi.com adresine e-posta atarak destek alabilirsiniz.

 

3. En yakın anlaşmalı olduğumuz Kargo şubesindeki kargo yetkilisine iade paketinizi teslim ederek www.autopastacilauretimi.com’ nın size iletmiş olduğu ücretsiz gönderi kodunu belirtmeniz yeterlidir.

 

Sipariş İptali

Tüketici hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden cayma hakkınızı siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce de kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin kargoya teslim edildi bilgisi e-mail ile bildirilmeden önce Hesabım/İptal Taleplerim alanından ‘Sipariş İptali’ talebi açmanız veya iletisim@ablukaonline.com adresine iptal etmek istediğiniz siparişiniz ya da ürünle ilgili bilgi vermelisiniz. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmişse tüketici koruma kanunu gereği ondört (14) gün içerisinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz

 

Geri Ödeme

Ürün iadelerinde kargo masrafı alıcıya aittir. Kargo ücreti alıcıya ödenecek toplam miktardan tahsil edilerek alıcının belirtmiş olduğu hesaba ücret iadesi yapılır.

İadesi onaylanan ürününüzün tutarının geri ödemesi için ödeme yapmış olduğunuz hesap veya kredi kartınıza talimat verilecektir. İade tutarının hesabınıza yansıması bankaya göre farklılık gösterebilmekte ve www.autopastacilauretimi.com bu sürece müdahale edememektedir. Bu süreç 2-3 hafta sürebilmektedir.